Tartu Maitse 2018 – Natty “Kašu” Indiapähklivõi

Rõõm on suur – võitsime auväärse “Tartu Maitse 2018” tiitli!

Ei oskagi seda kõike sõnadesse panna. Kopeerime artikli goodnews.ee portaalist!

Tartu toidu- ja veinifestivali külastas rekordarv festivalisõpru

Foto: Marek Metslaid

Tänavu neljandat korda toimunud Tartu toidu- ja veinifestivali külastas hinnanguliselt kokku 15 000 inimest, mis ületab eelmise aasta tulemust enam kui 5000 külastajaga.

Erinevaid maitseid pakkus rahvale üle poolesaja kodumaise tootja, veinikaupmehe, pop-up restorani ja kodukohviku, kes tulid välja ka paljude üllatavate maitseelamustega. Teist aastat järjest valiti festivali külastajate abiga Tartu Maitse 2018 ja hinnatud žürii toel Tartu linna veinid (valge, punane ja vahuvein).

Tartu Maitse tiitlile konkureeris tänavu kaheksa kodumaist toodet. Tiitli pälvis Natty OÜ mahe pähklivõi toode. Lisaks Tartu parimale maitsele valiti Tartule ka linna veinid – punane, valge ja vahuvein. 6-7-liikmelised žüriid valisid võiduveinid pimedegusteerimise tulemusel. Eelkõige hinnati veini maitset, lõhna ja üldist iseloomu. Vahuveinide kategooria võitis Kiil ja Ko OÜ Cava Duc de Foix Brut Reserva, valgete veinide seast osutus võitjaks Momentin Eesti OÜ turustatav Steinschaden Grüner Veltliner Löss & Stein, Kamptal Austria 2016, ja punastest veinidest peeti parimaks Felline Anarkos Puglia Rosso IGP 2015 (maaletooja PBI Wines OÜ).

“Tartu ja Lõuna-Eesti kvaliteetne tooraine ja põnevad väiketootjad koguvad üha enam tuntust ning tänavuse festivali külastajarekord näitab ilmekalt, et üks mõnus mitmepäevane toidu- ja veinisündmus on seni siit piirkonnast puudu olnud,” kommenteeris Tartu linna turundusjuht Helen Kalberg. Ta lisas, et korraldajatega jätkatakse tööd selle nimel, et Tartu toidu- ja veinifestivalist saaks üks linna ja kogu Lõuna-Eesti piirkonna mainesündmusi.

Tartu toidu- ja veinifestival toimus 3.-5. augustil Küüni tänaval ja parkides neljandat aastat, teist aastat olid kaasatud ka kodukohvikud. Järgmise aasta festival toimub 2.-4. augustini 2019.

Leave a comment:

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga